Сбогом на илюзиите за Евро 2016

0

С това избраниците на Любослав Пенев на практика почти изгубиха шансове да достигнат заключителната фаза на първенството.

Домакините започнаха много по-активно двубоя и натискът им даде резултат в 13-та минута. Пас от дълбочина, отправен от Шелбред. Тарик Елиунуси бе изпуснат от Апостол Попов, а незнайно защо избраният да бъде на вратата Николай Михайлов не направи абсолютно нищо, за да спре минаващия покрай себе си нападател. Елиунуси размина всички в българския пеналт и се разписа за 1:0.

„Викингите“ изпуснаха още няколко добри положения, но в края на първата част българският тим заигра по-силно и стигна до изравнителен гол, дело на Николай Бодуров, който се разписа с глава след центриране от корнер.

В 71-та минута Нилсен направи 2:1 с изстрел от воле от около 10 метра, като за това попадение вина носи и вратарят Николай Михайлов.

В другите два мача от групата Хърватия разби Азербайджан с 6:0, а Италия взе гостуването си на Малта с 1:0. България е на 4-то място в групата с 3 точки от три мача.