Седем отбора вече прескочиха групите на Лига Европа – резултати и класирания

0
81
Седем отбора вече прескочиха групите

Седем отбора вече прескочиха групите на Лига Европа още след изиграването на само 4 кръга от груповата фаза на Лига Европа.

Всъщност, групата на “орлите” е една от двете, в която няма никаква интрига около продължаващите напред. В нея „Байер“ (Леверкузен) и „Цюрих“ ще се борят само за честта да завършат на лидерската позиция в подреждането, но класирането им е в кърпа вързано. Другата такава е Н, от която се класират „Лацио и „Айнтрахт“.

Всички тимове, които продължават напред за 1/16-финалите към този момент:

Група А: Байер Леверкузен, Цюрих; Група D: Динамо Загреб; Група Е: Арсенал; Група Н: Айнтрахт, Лацио; Група L: Челси

 

Резултати и класиране в групите:

Група А

Лудогорец – АЕК (Ларнака) 0:0

Байер (Леверкузен) – Цюрих 1:0 (Йедвай -60)

 

Класиране:

  1. Байер Леверкузен 9 точки
  2. ФК Цюрих 9 т.
  3. Лудогорец 2 т.
  4. AEK Ларнака 2 т.

 

Група B

Розенборг – Залцбург 2:5 (0:1 Минамино 5, 0:2 Минамино -19, 0:3 Гулбрандсен -37, 0:4 Минамино -45, 1:4 Адегбенро -52, 1:5 Ховланд -57-автогол, 2:5 Йенсен -61)

Селтик – РБ (Лайпциг) 2:1 (1:0 Тиърни -11, 1:1 Огюстен -78, 2:1 Едуард -80)

Класиране:

  1. РБ Залцбург12 т.
  2. РБ Лайпциг6 т.
  3. Селтик6 т.
  4. Розенборг0 т.

Група C

Бордо – Зенит 1:1 (1:0 Камано -35 д., 1:1 Заболотний -72)

Славия (Прага) – Копенхаген 0:0

Класиране:

  1. Зенит8 т.
  2. Славия (Прага)7 т.
  3. ФК Копенхаген5 т.
  4. Бордо1 т.

Група D

Динамо (Загреб) – Спартак (Търнава) 3:1 (1:0 Гояк -22, 2:0 Кадлец -35-автогол, 2:1 Чантуришвили -63, 3:1 Оршич -79)

Фенербахче – Андерлехт 2:0 (1:0 Валбуена -71, 2:0 Фрей -74)

Класиране:

  1. Динамо (Загреб)12 т.
  2. Фенербахче7 т.
  3. Спартак (Търнава)3 т.
  4. Андерлехт1 т.

Група E

Арсенал – Спортинг (Лисабон) 0:0

Ворскла – Карабах 0:1 (0:1 Абдулаев (13 д.)

Класиране:

  1. Арсенал10 т.
  2. Спортинг (Лисабон)7 т.
  3. Ворскла (Полтава)3 т.
  4. Карабах3 т.

Група F

Бетис – Милан 1:1 (1:0 Ло Селсо -12, 1:1 Сусо -62)

Олимпиакос – Дюделанж 5:1 (1:0 Торосидис -6, 2:0 Фортунис -15, 3:0 Христодулопулус -26, 4:0 Фортунис -36, 4:1 Синани -69, 5:1 Фетфацидис -70)

Класиране:

  1. Бетис8 т.
  2. Олимпиакос7 т.
  3. Милан7 т.
  4. Дюделанж0 т.

Група G

Спартак (Москва) – Рейнджърс 4:3 (0:1 Eременко -6-автогол, 1:1 Мелгарехо -22, 1:2 Кандейяс -27, 2:2 Таверние -35-автогол, 2:3 Мидълтън -41, 3:3 Адриано -58, 4:3 Хани -59)

Класиране:

  1. Виляреал6 т.
  2. Глазгоу Рейнджърс5 т.
  3. Спартак (Москва)5 т.
  4. Рапид (Виена)4 т.

Група H

Аполон – Айнтрахт (Франкфурт) 2:3 (0:1 Йович -17, 0:2 Алер -55, 0:3 Гачинович -58, 1:3 Зелая -71, 2:3 Зелая -90-дузпа)

Лацио – Олимпик Марсилия 2:1 (1:0 Пароло -45, 2:0 Кореа -55, 2:1 Товен -60)

Класиране:

  1. Айнтрахт (Франкфурт)12 т.
  2. Лацио9 т.
  3. Олимпик Марсилия1 т.
  4. Аполон (Лимасол)1 т.

Група I

Малмьо – Сарпсборг 1:1 (0:1 Мортенсен -63, 1:1 Антонсон (67)

Генк – Бешикташ 1:1 (0:1 Куарешма -16, 1:1 Берге -88)

Класиране:

  1. Генк7 т.
  2. Сарпсборг 085 т.
  3. Малмьо5 т.
  4. Бешикташ4 т.

Група J

Краснодар – Стандард (Лиеж) 2:1 (0:1 Карсела -19, 1:1 Сюлейманов -79, 2:1 Вандерсон -82)

Акхисар – Севиля 2:3 (0:1 Нолито -12, 0:2 Муриел -38, 1:2 Ману -52, 2:2 Айък -78, 2:3 Банега -87-дузпа)

Класиране:

  1. Севиля9 т.
  2. Краснодар9 т.
  3. Стандард (Лиеж)6 т.
  4. Акхисарспор0 т.

Група K

Астана – Яблонец 2:1 (1:0 Енрике -18, 1:1 Лишка -41, 2:1 Постников -88)

Динамо (Киев) – Рен 3:1 (1:0 Вербич -13, 2:0 Миколенко -68, 3:0 Шапаренко -72, 3:1 Сибатю -90)

Класиране:

  1. Динамо (Киев)8 т.
  2. Астана8 т.
  3. Рен3 т.
  4. Яблонец2 т.

 

Група L

БАТЕ – Челси 0:1 (0:1 Жиру -52)

МОЛ Види – ПАОК 1:0 (1:0 Миланов -52)

Класиране:

  1. Челси12 т.
  2. МОЛ Види6 т.
  3. ПАОК3 т.
  4. БАТЕ Борисов3 т