„Септември“ писа „двойка“ на „Дунав“

0
„Септември“

„Дунав“ изигра поредния си слаб мач и загуби с 0:2 домакинството си на „Септември“ (София) от третия кръг на Група “Б” на втората осмица на Първа лига.

Столичани стигнаха до успеха с попадения през първата част, като точен бе Крис Гади в 15-ата минута, а Михаил Милчев си отбеляза автогол осем минути по-късно. Малцината зрители по трибуните скандираха „Оставка“, визирайки наставника Малин Орачев.

Това е пета загуба в последните 6 срещи на водения от Малин Орачев състав. Отборът пусна „котва“ в дъното на таблицата. Положението на „Дунав“ е трагично, след като отборът има само една точка в последните шест мача. Тимът на Малин Орачев има актив от 22 точки от изиграните до момента 29 мача и е на последното, четвърто място в група 3 на плейофната фаза на първенството.

След мача Орачев заяви, че отдава загубата на бездушната игра на футболистите, и че иска да остане „на кормилото“, за да помогне на тима да се спаси.

„Нормално е, когато отборът не върви, да има викове „Оставка“. Но не знам, ще преспим, ще мислим и ще видим. Лично аз никога не бих се предал и искам да остана до края да помогна на тима да се спаси. Това е моето желание“, каза след мача Орачев.

Победата за „Септември“ пък ще позволи на тима да се бори за местата от 7-о до 10-о и дори за евентуално класиране на бараж за Лига Европа. „Дунав“ пък е сигурен участник в плейаутите.