Севда Асенова със злато от турнир „Балкан“

0
Севда Асенова

Състезателката на БК „Русе“ Севда Асенова спечели златен медал на международния боксов турнир за жени „Балкан“.
Това съобщиха от русенския боксов клуб. Севда участва в категория до 48 кг. и спечели златото с победи над Азиза Абасова (Азарбейжан) на ¼-финала и над Сати Летонен от Финландия на полуфинала. Във финалния двубоя русенката буквално прегази Стефани Силва (Италия) и спечели победата с 3:0 съдийски гласа.

България завоюва още един златен медал чрез Златислава Чуканова в кат.51 кг. Участничката в Олимпиадата в Рио де Жанейро Станимира Петрова направи поредна издънка, падайки още на четвъртфинала от италианкатa Дилета Киполоне.

Турнирът, участие в който взеха състезателки от 18 държави, беше и проверка на българските боксьорки за Европейско първенство 2016 което ще се проведе след месец в София.