Севиля прати мърсисайдци пред телевизорите

0

Андалусийците спечелиха правото да играят в групите на Шампионска лига, както и миналата година, ставайки петия представител на Испания в турнира на богатите. Мърсисайдци пък ще гледат турнира по телевизията – мърсисайдци финишираха осми в английското първенство.

sevilia31Момчетата на Унай Емери записаха прецедент, след като завоюваха титлата във втория по сила европейски турнир за трети пореден и общо пети път, а това досега не се беше удавало на нито един отбор. Двубоят започна с доминация на англичаните. Ливърпул поведоха с 1:0 в 35-та минута с уникално красив гол на Даниел Стъридж. До почивката резултатът остана непроменен. Само 19 сикунди след началото на втората част обаче Кевин Гамейро „обърна каруцата“ на Юрген Клоп, след като изравни резултата на 1:1. От този момент започна възхода на Севиля и падението на Ливърпул. В 64-ата и в 6-ата минути Коке, който до момента не беше отбелязвал гол в турнира, направи окончателния обрат, оформяйки крайното 3:1 за испанския тим.