Щангистите от ТСК „Русе“ в битка за медали на подиума в Пловдив

0
русенски щангисти

В битка за медали встъпват днес щангистите от Тежкоатлетически спортен клуб – Русе.

От днес до 31 октомври в Пловдив ще се проведе втория кръг на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести във всички възрасти. Русенският клуб ще бъде представен от 34 състезатели във възрастите момчета, момичета, кадетки и кадети до 15г., кадетки и кадети до 17г., юноши и мъже.

Във временното класиране от първия кръг, който се проведе през пролетта,  възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови заемат  първа позиция при момичетата и при кадетите до 15 години, втора – при кадетките до 15 години и при кадетите до 17 години, трета – при момчетата и седма при юношите.

Треньорите на русенските щангисти заявиха, че ще разчитат на добрата подготовка на възпитаниците си за състезанието и се надяват да успеят да запазят челните позиции, които заемат, а защо не и за по-добро класиране в индивидуалните надпревари.