Швейцария обърна Сърбия след почивката

0
Швейцария

Швейцария постигна много важна победа с 2:1 над Сърбия в мач от група Е на Световното първенство в Русия!

„Кръстоносците“ постигнаха пълен обрат, след като на почивката губеха с 0:1. Александър Митрович бе дал аванс на сърбите още в 5-ата минута. Стивън Цубер изгуби топката отдясно, а Душан Тадич центрира великолепно към централния нападател, който с глава изпрати топката в мрежата на Зомер.

Тимът на Владимир Петкович успя обаче да стигне до ценните три точки по драматичен начин. Гранит Джака изравни в началото на втората част, а големият успех донесе Джердан Шакири в последната минута.

По този начин Швейцария направи голяма и много важна крачка към място на осминафиналите, тъй като вече има актив от 4 точки, а в последния си мач играе с аутсайдера Коста Рика. Сърбия пък е на трето място с 3 точки и в последния двубой ще има тежката задача да победи Бразилия, ако иска да намери място в следващия етап.