Силен старт на русенските щангисти на Държавния личен шампионат

0
Силен старт

Силен старт направиха състезателите на Тежкоатлетически спортен клуб „Русе“ на Държавния личен шампионат по вдигане на тежести, който се провежда в Хасково.

Във възрастовата група до 15 години възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови станаха безапелационни победители в категория до 45 килограма. За втори път в историята на клуба, който през тази година отбелязва 20 години от създаването си, трима щангисти са на почетната стълбичка.

Веселин Русев стана първи, а след него на второ и трето място се класираха съответно Дениз Данев и Ерджан Весков. Доброто класиране на русенските щангисти продължи и в останалите категории и ТСК записа още два сребърни медала. Те са за Николай Серафимов, който се състезава в категория до 56 килограма и за Екрем Шабанов, който се състезава в категория до 69 килограма. Състезанието продължава с надпреварата при кадетите и кадетките до 17 години.

В шампионата ТСК „Русе“ участва с близо 40 състезатели.