Сините феи откриха новата зала с убедителна победа

0

dunav_8806-Brandon17В първия мач от традиционния турнир „Русчукъ” те се наложиха с 82-59 над сръбския „Шумадия“ (Крагуевац). Първото попадение в новата зала ще бъде записано в „сметката“ на новото попълнение в тима Дженифър Брандън.
С последващи попадения на Шаренкапова и Коева „сините феи“ поведоха 6:0, а до края на първата част преднината им получи двуцифрено измерение. Серия от 13-3 през втория период направи разликата цели 20 точки още преди почивката, а на полувремето Дунав водеше с 47-26.
dunav_8806-shrenkapova20След почивката сръбкините успяха да стопят 10 точки от пасива си, но в последните минути на мача разликата отново стана над 20 точки. Последната сирена дойде при 82-59 за българския шампион.
Много силен мач направи Цветомира Шаренкапова, който записа в актива в актива си 24 точки. Дабъл-дабъл от 19 плюс 17 борби записа Дженифър Брандън, което я направи MVP на мача с коефициент 34,
За „Шумадия“ най-резултатна с 23 точки беше Александра Катич.
turnir_ruschuk_sfantul_george-lukoil11В другия мач от програмата на турнира „Шепши“ (Сфънту Георге) разгроми „Нефтохимик 2010“ със 101:51.
Днес от 17 ч. ще се срещнат „Шумадия“ и „Шепши“ (Сфънту Георге) а от 19 ч. е двубоят между „Дунав 8806“ и „Нефтохимик 2010“