„Сините феи“ отстъпиха на „Истанбулски университет“ в първия мач от „Еврокъп“

0

Сините феи направиха силен мач, през целия мач държаха съперника си под напрежение, като на няколко пъти бяха на косъм от обрат. Момичетата на Георги Божков спечелиха втората част с 22:19, а в средата на третата успяха да намалят разликата само до една точка – 49:50. В последната част обаче домакините от Истанбул успяха да стабилизират играта си и последната сирена дойде при 83:71 в тяхна полза.

Много силен мач за домакините от „Истанбулски университет“ направи европейската шампионка със Сърбия Саша Чаджо, която отбеляза 25 точки, 24 от които от 3-ки! Двете американки, играли в женската НБА – Латаня Уайт и Елизабет Уилямс добавиха съответно 16 и 13 точки за победата.

За „сините феи“ най-резултатни бяха Радостина Димитрова – с 18 т, Цветомира Шаренкапова – 13 и Зорница Костова – 11 т.