Драма в Швеция: Сините феи изпуснаха „Люлео“, запазват шанс за нагоре

0

Малко не достигна на русенки да спечелят мача, а с това и със сигурност да се класират напред в турнира. Въпреки загубата, сините феи имат реални шансове да продължат във фазата на директните елиминации. За да стигнат до нея, следващата седмица те трябва да победят „Енергия“ (Иваново) при гостуването си в Русия, а „Люлео“ да загуби като гост на „Истанбулски университет“ в Турция. И двете неща са напълно реални.
Мачът не започна добре за русенския тим. Шведките започнаха много силно
и натрупаха преднина от 10 точки, която до края на първата част момичетата на Георги Божков съкратиха до три. След равностойна втора част полувреме завърши при равенство – 35-35.
След игра кош за кош и обрати през третата четвърт се стигна до точка в полза на българския отбор, а пропуски на Радостина Димитрова и Брукс, секунди преди последната сирена, позволиха на домакините да удържат минимална преднина.
За Дунав Радостина Димитрова наниза 28 точки, 13 вкара Цветомира Шаренкапова, а 10 – Биляна Степанович.
За Люлео по 15 точки отбелязаха Алис Нюстром и Жюли Ванло.