Сините феи с четвърта поредна титла!

0

dunav8806_medali-kupa192 Пред около 1200 зрители в з. „Дунав“ в третата среща от финалната плейофна серия сините феи се наложиха със 74-64 над „Нефтохимик“ 2010 и се окичиха със златните медали на държавен шампион. Това е първият случай, поне в последните 7-8 години, когато финалната серия приключва само в 3 мача.
dunav8806_medali-kupa195Двубоят започна трудно за шампионките. Напрежението като че бе наляло олово в краката им, играта им не спореше и още след началния съдийски сигнал изпаднаха в ролята на догонващи. Съперничките им пък, които след двете загуби в Бургас нямаше какво повече да губят, играеха свободно, без задръжки и още в началото дръпнаха с 8 точки, разлика, която поддържаха през цялото полувреме.
След почивката русенските момичета успяха да излязат от обзелото ги вцепенение и само за 5 минути ликвидираха разликата и за първи път да поведат в резултата. Това стана 4 минути и 35 секунди след началото на третата част, когато феите успяха да реализират 6 точки само в една атака. След неспортсменско нарушение срещу нея Кристина Сантяго вкара и кош и фаул, а след това Зори Костова направи същото. В края на частта феите наложиха темпо, което не се оказа по силите на съперничките им, реализираха 7 безответни точки, които внесоха спокойствие в редиците им. С много разумна игра през четвъртата част успяха да запазят предимството си и с последната сирена да вдигнат залата на крака.
dunav8806_medali-kupa194Страхотен мач направи Кристина Сантяго, която записа дабъл дабъл от 32 точки и 11 спечелени борби, Цветомира Шаренкапова се включи добре от пейката с 10 точки.
За гостенките с 16 точки се отличи Вера Перостийска, Шарел Алън отбеляза една по-малко.
dunav8806_medali-kupa193Радостта на състезателки и публика бе огромна, с шампанско и много емоции. Златните медали на шампионките връчи кметът Пламен Стоилов. Председателят на федерацията Георги Глушков пък връчи шампионската купа на капитана на „Дунав“ Зорница Костова. Вицешампионките от „Нефтохимик“ бяха наградени от депутата Свилен Иванов.