„Сините феи“ сразиха „Монтана“

0

dunav8806-montana12С изключение на първите 5-6 минути, през които имаше равностойна борба, през останалата част от мача събитията на терена се развиваха под диктовката на русенските момичета. С разумна и добре разчетена игра те методично увеличаваха преднината си и до края на първото полувреме вече имаха преднина от 12 точки – 43:31.
dunav8806-montana48След почивката „сините феи“ продължиха да диктуват развоя на събитията и логично стигнаха до успеха с крайното 88:69.
Това бе пета поредна победа за шампионките, които продължават да преследват плътно временния лидер в класирането „Нефтохимик 2010“ и един кръг преди края на редовния сезон в НБЛ са само на 1 точка зад бургаския тим.
dunav8806-montana-santiago07С най-голям принос за русенския тим беше Кристина Сантяго, която записа в актива си 22 точки и 9 спечелени борби. Радостина Димитрова добави 17т., а Жаклин Златанова – 15. За гостенките Радостина Д. Димитрова вкара 15 точки.