„Сините феи“ стартираха с убедителна победа

0

dunav-beroe-sharenkapova66 „Сините феи“ победиха старозагорския „Берое“ с 86:58 (27:16, 24:13, 17:14, 18:15) в мач от първия кръг на първенството.

dunav-beroe-brandon53Избраничките на Георги Божков контролираха играта още от началната сирена. Не бяха изминали 5 минути, когато авансът им вече бе двуцифрен за 16:5. До края на първата част той продължи да варира между 10 и 20 точки. След 10 минути игра домакините водеха с 27:16.

Следващата част продължи при подобен сценарий, което позволи на Георги Божков да започне ротацията рано в мача. Това не наруши ритъма и на почивката таблото вече показваше 51:29 за „сините феи“.

dunav-beroe-brooks48След подновяването на играта дунавки понамалиха оборотите и поддържаха аванс между 25 и 30 точки. 10 минути преди края резултатът бе 68:43 в тяхна полза. Това позволи срещата да се доиграва в спокойно темпо, а финалната сирена прозвуча при 86:58 за русенските момичета.

Пет от дунавските състезателки завършиха с двуцифрен актив, а две направиха дабъл-дабъл. Дженифър Брандън вкара 20 точки и спечели 17 борби, които я направиха MVP на мача с коефициент 34, а Биляна Степанович записа дабъл-дабъл с по 13 точки и още толкова спечелени борби.

За гостенките най-резултатна беше Дияна Станчич, която вкара 16 точки, а Ивелина Вранчева добави 11.