„Сините феи“ вкараха 110 т. за ЧРД на Божков

0

Още в самото начало на мача русенки поведоха в резултата, като първата четвърт завърши 26:10. Въпреки че основни състезателки като капитанът на „Дунав“ Зорница Костова почиваха, това не попречи на играта на „сините феи“ и полувремето завърши 42:25.
Третата част на мача се оказа решаваща, като дунавки записаха цели 40 точки срещу 11 на съперничките си – 82:36, а в края на мача домакините направиха резултата трицифрен и оформиха победата си с 67 точки разлика – 110:43.
georgi_bojkov-shal01Най-резултатни в мача бяха американката Лори Уилямс и Тамара Баич от „Дунав“ с по 23 точки и 9 борби, Кристина Сантяго добави 22 точки. За гостенките, които играха само с девойки, Александра Петрова записа 13 точки.
Божков получи и други подаръци за празника си. Отборът му подари специален шарж, подарък имаше и от колегите от „Левски“ Татяна Гатева и Едуард Вълчев, а феновете на отбора поднесоха уникален шал, на който са изброени шампионските титли и Купи на България на „Дунав“.