„Сити“ направи „Шалке“ за резил, вкара им 7

0

„Манчестър Сити“ направи „Шалке“ за резил, разгромявайки го със 7:0 в реванша между двата тима от осминафиналите на Шампионската лига и с общ резултат от двата мача 10:2 продължава в следващата фаза на турнира.

Това е най-тежкото за германски отбор в историята на турнира.

Серхио Агуеро откри головата серия за „гражданите“ с точни попадения в 35 и 38-ата минути, в 42-ата Лерой Сане прати топката за трети път в мрежата на бившите си съотборници.

„Наказателната акция“ на „Сити“ продължи още по-мощно през второто полувреме. Десет минути след началото Рахим Стърлинг покачи на 4:0, а в 71-ата минута вратарят Ралф Фарман извади топката от мрежата си за пети път, като автор на попадението стана Бернардо Силва.

Разгрома за германците оформиха влезлите като резерви Фил Фоудън и Габриел Жезус, които се разписаха съответно в 78-ата и 84-ата минути.