„Сити“ с успех над „Шалке“, „Атлетико“ разплака „Юве“ в Шампионска лига

0
Сити

„Манчестър Сити“ е почти сигурен участник в ¼-финалите на Шампионска лига, след като победи драматично с 3:2 „Шалке“.

Мачът в Гезелкирхен бе белязан от две дузпи, червен картон и чести намеси на системата за видеоповторения

„Шалке“ поведе в 18′ с попадение на Серхио Агуеро. Аржентинецът се разписа на празна врата, възползвайки се от пас на Давид Силва.

„Сити“ допусна обрат заради две дузпи, отсъдени с помощта на VAR. В единия случай – в 38-ата минута Николас Отаменди игра с ръка в наказателното поле, а в другия – в последните секунди на първото полувреме Фернандиньо повали Салиф Сале. Набил Бенталеб не сбърка от 11-те метра на два пъти и даде аванс на домакините за 2:1.

През вторите 45 минути, въпреки че останаха в намален състав, „гражданите“ осъществиха обрат с красив гол в 85-ата минута от пряк свободен удар на включилия се великолепно като смяна Лерой Сане и попадение на Рахийм Стърлинг в последната минута на редовното време.

„Атлетико“ Мадрид взе комфортна преднина побеждавайки „Ювентус“ с 2:0 в първия мач между двата тима от осминафиналите на Шампионската лига.

На „Уанда Метрополитано“ за „дюшекчиите“ се разписаха двамата централни защитници на отбора – уругвайците Хосе Хименес и Диего Годин. Хименес откри в 78-ата минута, крайното 2:0 оформи Годин 5 минути по-късно.

В края на двубоя Федерико Бернадески и Роналдо имаха добри възможности да върнат „Старата госпожа“ в играта, но Облак спря набезите към вратата си.