Скандал на „Герена“ – извадиха „Литекс“ от мача с „Левски“

0

Спортният директор на „Литекс“ Стойчо Стоилов извади отбора в последната минута на първото полувреме при гостуването на „Левски“ на „Герена“.
Скандалната реакция бе продиктувана от гняв заради съдийството на Георги Йорданов при резултат 1:0 в полза на гостите от Ловеч.
Реферът първо даде червен картон на Бьорн Йонсен в 15-ата минута, след като бутна два пъти Мигел Бедоя. Четири минути по-късно Данило Асприля обаче пак разпиля левскарите и изведе „Литекс“ напред с 11-ия си гол за сезона.
В последната минута на първата част Рафаел Перез от гостите също бе изгонен. Защитникът направи невероятна глупост, след като хвана за гушата Мигел Бедоя в наказателното поле и го избута на земята. Георги Йорданов показа втори червен картон за гостите и отсъди дузпа за „Левски“.
Зад топката застана Роман Прохазка, но до изпълнение не се стигна. Стойчо Стоилов нахлу на терена и моментално нареди на останалите си девет играчи да напуснат моментално терена. Треньорът на „оранжевите“ Люпко Петрович бе против това действие, но нямаше какво да направи.
Съдията Георги Йорданов прекрати срещата и отсъди служебна победа за „Левски“.
Това е първият случай в българският футбол в последните близо 20 години, в които отбор напуска терена по време на мач. На финала за Купата на България през 1996 г. „Левски“ беше изваден от тогавашния си президент Томас Лавчис, а „Славия“ спечели служебна победа.