„Славия“ победи „Илвес“, ще играе срещу „Хайдук“ (Сплит) в Лига Европа

0
„Славия“ се класира за втория кръг

„Славия“ се класира за втория кръг на квалификациите в турнира Лига Европа след победа с 2:1 срещу финландския „Илвес“ (Тампере) на Националния стадион „Васил Левски“.

Футболистите на Златомир Загорчич бяха по-силният отбор в двете срещи и съвсем логично ще спорят във втория кръг с хърватския „Хайдук“ (Сплит).

В герой за „белите“ се превърна Галин Иванов, който отбеляза и двата гола. В 36-ата минута той получи пас от Ангелов и с удар от около 12 метра прати топката във вратата на скандинавците. Второто си попадение нападателят направи с красиво изпълнение в 56-ата минута. Между двата гола на Галин Иванов камерунският нападател на „Илвес“ Мариус Нубиси вкара за гостите.

За пръв път в историята си „Славия“ постига две поредни победи в европейските турнири. Към момента „европейският“ баланс на „белите“ е 19 успеха в 53 двубоя. В следващия кръг белите ще срещнат „Хайдук“ (Сплит), който завърши трети през миналия сезон в хърватското първенство. Тимът се включва директно от втория кръг на надпреварата.