След драматична загуба от Канада останахме 11-и в света

0
драматична загуба

България завършиха с драматична загуба на Световното първенство, на което сме домакини заедно с Италия. Момчетата на селекционера Пламен Константинов започнаха бездушно срещу Канада, върнаха се в мача, но все пак отстъпиха с 2:3 (19:25, 14:25, 25:21, 25:19, 10:15) в последната си среща от Група G от втората фаза на шампионата, играна пред около 5500 зрители в зала „Арена Армеец“ в София.

Нашите започнаха катастрофално в първите два сета, съживиха се в третия и успяха да стигнат до тайбрек след отлична игра в четвъртия. В решителната част „лъвовете“ нямаха късмет и отстъпиха.

Най-резултатен за българския отбор беше влезлият като резерва Николай Учиков с 20 точки, а Тодор Скримов добави 16. Капитанът на съперника Джон Перин и Николас Хоуг завършиха съответно с 18 и 15 точки за победата.

Така българските „лъвове“ останаха на трето място в крайното класиране в групата с 4 победи, 4 загуби и 13 точки, с колкото завърши и Канада, но на второ място след 5 победи и 3 загуби.

По този начин България завършва на 11-о място в крайното класиране на Световното първенство.