Спорна дузпа прати „Реал“ на ½-финал в ШЛ

0
Спорна дузпа

Спорна дузпа, отсъдена от английския съдия Майкъл Оливър класира „Реал“ (Мадрид) на ½-финал в Шампионска лига.

„Ювентус“ бе на прага на сензацията, вкарвайки три безответни гола, дело на Марио Манджукич във 2-ата и 37-ата минута, и на Блес Матюиди в 61-вата минута. „Старата госпожа“ може много да съжалява, че напуска турнира по такъв начин, но пък стана първият отбор с три победи над „белия балет“ на неговия стадион.

„Юве“ поведе още при първата си атaка. Сами Кедира центрира чудесно към Манджукич, който отблизо не сгреши и вкара за 0:1. Половин час по-късно Стефан Лихтщайнер центрира отдясно и от границата на вратарското поле хърватинът с глава заби втория си гол.

В добавеното време на първата част гредата спаси „Ювентус“ от попадение, след като удар на Варан с глава се отби в напречния стълб.

В 61-вата минута Блез Матюиди направи резултата 0:3, като се възползва от ужасяваща грешка на Кейлор Навас. Стражът на „белите“ изпусна топката след центриране на Дългас Коща и тя попадна право в краката на френския полузащитник.

„Реал“ хвърли доста сили, за да отбележи така ценния гол, който да го класира за ½-финалите, но все не успяваше. Резултатът остана непроменен до продължението, когато дойде възможно най-инфарктният завършек на този истински спектакъл на „Бербанеу“.

В 93-тата минута съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Лукас Васкес в наказателното поле. Футболистите на „Ювентус“ дълго протестираха за решението на арбитъра от Англия Майкъл Оливър, а заради бурната си реакция живата легенда на „Юве“ Джанлуиджи Буфон получи директен червен картон. Алегри имаше право да извърши смяна и Шчесни влезе на мястото на Игуаин. Полският страж обаче нямаше как да отрази удара от бялата точка на Кристиано Роналдо в 97-ата минута и така Реал се класира за полуфиналите по възможно най-трудния начин.

Другият двубой от Шампионската лига между Байерн Мюнхен и Севиля завърши 0:0. Баварците продължават напред след победата си с 2:1 в първата среща в Испания. Така вече са известни всички полуфиналисти в най-престижния европейски турнир – Байерн, Реал, Рома и Ливърпул. Жребият ще се тегли в петък.