„Старата госпожа“ изхвърли „Шпорите“ от Шампионска лига

0
„Старата госпожа“

Футболният първенец на Италия Ювентус се класира по впечатляващ начин за четвъртфиналите на Шампионската лига. В изключително интригуващ двубой, игран пред близо 85 000 зрители на легендарния „Уембли“ в Лондон, „Старата госпожа“  победи с 2:1 състава на „Тотнъм“ и с общ резултат от 4:3 се класира за следващата фаза. Сон Хюн-Мин откри резултата за домакините през първото полувреме, но след почивката тимът на Масимилиано Алегри осъществи пълен обрат след попадения на Гонсало Игуаин и Пауло Дибала.

„Шпорите“ доминираха през по-голямата част от двубоя и заслужено взеха аванс с гол на Сон Хюн-Мин в 39-ата минута, а гостите повече от час не успяваха на нанесат точен удар. Въпреки това Гонсало Игуаин поведе „бианконерите“ към обрат, постигнат за по-малко от три минути. Аржентинецът изравни в 64-ата, а в 67-ата асистира на Пауло Дибала за крайното 1:2. В последната минута и гредата помогна на „Юве“ след удар с глава на Хари Кейн. Така Тотнъм стана първият английски отбор, който е елиминиран в ШЛ през този сезон.