„Старата госпожа“ на 9-ти финал в Шампионската лига

0
„Старата госпожа“ е първият финалист

Отборът на Ювентус е първият финалист в тазгодишното издание на Шампионската лига.

Това ще бъде деветото участие на финал за тима от Торино, който си осигури .

място в спора за трофея на 3 юни в Кардиф, след нова победа над Монако. В реванша “бианконерите”  се наложиха с 2:1 на своя “Ювентус Стейдиъм” и така с общ резултат 4:1 елиминираха френския тим.

В 33-ата минута Дани Алвеш направи третата си асистенция в мачовете с монегаските, намери Манджукич и хърватинът от втори опит, след първата намеса на Субашич, порази вратата – 1:0.

В 44-ата минута Дани Алвеш матира отлично играещия вратар на Монако Субашич. Бразилецът ознаменува страхотната си игра с атрактивно попадение, засичайки топката от воле и с изстрел от близо 20 метра за 2:0.

Все пак „Старата госпожа“ допусна гол във вратата си след цели 689 „сухи“ минути, през които ветеранът Буфон бе непревземаем. Килиан Мбапе вкара в 69-ата минута, намалявайки на 1:2 след пробив и пас към него на Моутиньо. Това бе едва третото попадение във вратата на италианския гранд през този сезон в ШЛ, както и първо във фазата на елиминациите.