Стилиян отвя конкуренцията при 20-годишните

0
Стилиян Гроздев отвя конкуренцията

Стилиян Гроздев буквално отвя конкуренция на започналото вчера Европейско първенство за младежи и девойки до 20 и до 23 години.

На подиума в израелския град Ейлат възпитаникът на Русенското спортно училище и Тежкоатлатически спортен клуб „Русе” бе с класа над съперниците си в кат. до 62 кг. при 20-годишните. Стилиян, който работи от години под ръководството на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови взе златото в двете движения и в двубоя. В изхвърлянето 17-годишният русенец победи с европейски рекорд за възрастта си, записвайки постижение от 126 килограма. След това в изтласкването, Стилиян грабна нова титла с постижение от 152 килограма. Това му осигури общата победа с двубой 278 кг. В същата категория пловдивчанинът Диан Пампорджиев стана вицешампион в изтласкването със 150 кг, но 117-те кг в първото движение му отредиха пето място в крайното класиране.

Още в първата категория от първенството 16-годишната русенка Надежда Мей Нгуен спечели бронз в изхвърлянето. За съжаление, тя остана пета със 151 кг двубой при най-леките девойки до 20 години в категория до 48 кг.

Председателят на ТСК – Русе, доц. д-р Кирил Панайотов сподели, е изключително доволен от представянето на русенските тежкоатлети на Европейското първенство. Той заяви, че очаква с нетърпение да се завърнат в родния град. Всички медалисти на тима завоювали отличия през тази година, ще получат специални отличия. Това ще се случи на специална церемония след броени дни, която д-р Панайотов организира в края на всяка година.