Талант от Добрич с бронз от Световно първенство

0
Талант от Добрич

Шахматният талант от Добрич Момчил Петков спечели бронзов медал на световното по шахмат за ученици.

Той се класира трети при състезателите до 11 години, на световните индивидуални ученически първенства по шахмат, които се проведоха от 2 до 12 декември в Сочи, Русия.

В изключителен финал, c три победи в последните три кръга, Момчил завърши с актив от 7 точки от 9 възможни и раздели първо – четвърто място в крайното класиране. Допълнителният показател за определяне на окончателното подреждане му определи третото място и бронзовия медал.

Момчил Петков е възпитаник на ШК „Енергия 21” и работи под ръководството на  Тодор Тодоров. Отличието, добричкият ученик завоюва в групата на момчетата до 11 години. Момчил Петков е шампион на България и на Европейския съюз за деца до 12 години.