Тенисистите на „Дунав“ с първа шампионска титла в историята на клуба

0
първа шампионска титла

Мъжкият отбор на спортния клуб по тенис на маса “Дунав” (Русе) спечели отборния шампионат на България.

Това е първа шампионска титла в историята на клуба. След като през редовния сезон момчетата на треньора Петър Петров бяха неизменно първи, те преминаха през “Неделино” /Неделино/ на четвъртфинал, през “Добруджа” /Добрич/ на полуфинал, за да стигнат срещу многократния отборен шампион “Дигеста Профиспорт” София. След победа в първия мач в София, “Дунав” бе домакин в залата на ул. Щип 4.

В препълнената зала, задачата да започне мача имаше Абдел-Кадер срещу Петко Габровски. Въпреки, че бе кацнал с полет от Париж преди няколко часа, французина удържа на мощните атакуващи удари на Габровски. Драмата бе пълна – мача се изигра в пет гейма – победа за Салифу с 12:10.

Теодор Александров удвои преднината за “Дунав” срещу Веселин Георгиев.

Интригата в мача върна Кирил Попов който се наложи над Денислав Коджабашев, също в пет геймова драма 11: 9 в последната част!

В мача по двойки превес вземаха ту едната, ту другата страна, но накрая Александров/Коджабашев си върнаха за загубата в София срещу Габровски/Попов – 13/11 12/14 9/11 12/10 9/11.

Петия мач бе между Александров и Габровски. Двамата състезатели го превърнаха в истински трилър! След като изоставаше с 1:2 гейма и 7:10 Теди се събра и изравни за 2:2 гейма. В петата решителна част русенеца пак изоставаше с 7:10, но с хладнокръвие и себераздаване успя да настигне и спечели мача с 14/12, което донесе шампионската титла за „Дунав“.