Тежък фалстарт на „Дунав“ при подновяването на надпреварата

0
тежък фалстарт

„Дунав“ направи тежък фалстарт при подновяването на надпреварата в първенството на Първа професионална лига.

Избраниците на Людмил Киров загубиха 0:3 мача с „Етър“ на стадион Ивайло. Головете за „болярите“ паднаха през второто полувреме и бяха дело на Флорент Боджадж (47), Даниел Младенов (69) и Милчо Ангелов (82).

През първите 45 минути играта бе сравнително равностойна, с лек превес на домакините. И двата отбора не успяха да реализират създадените положения и се оттеглиха на почивк при нулево равенство.

Две минути след подновяването на играта Флорент Боджадж откри резултата за „болярите“. Нападателят шутира от движение, кълбото рикошира в защитник на „Дунав“ и влезе в мрежата на Благой Макенджиев зо 1:0. В 69-ата минута Крум Стоянов направи мощен пробив през центъра, след което изведе Даниел Младенов, който майсторски прати топката в мрежата на „Дунав“ за 2:0. Третото попадение падна в 82-ата минута, когато Здравко Илиев центрира в наказателното поле към резервата Милчо Ангелов, който с едно докосване прати кълбото в мрежата на Макенджиев.

Положението на „небесносините“ остава изключително тежко. Тимът на Людмил Киров се свлече до предпоследното, 12-о място с актив от едва 15 точки.