Тодор Неделев донесе успех за България срещу Северна Ирландия (видео)

0

Футболните национали на България записаха труден успех с 2:1 над Северна Ирландия в среща от 8-ия кръг на световните квалификации в група „С“ на зона Европа.

Националите ни изиграха вяло и безобразно първо полувреме, но през втората част се хвърлиха здраво в мача, контролираха изцяло събитията на терена и успяха да направят пълен обрат.

Гостите поведоха в резултата с гол на Уошнгтън в 38-ата минута. Пади МакНеър проби отлично по фланга и центрира в наказателното поле, където Джош Макгенис отклони към вратата с глава, но Караджов отново спаси. Конър Уошингтън обаче бе на точното място и бе на една линия с братята Христови и вкара отблизо за 0:1. Първоначално попадението беше отменено заради засада, но ситуацията беше преразгледана със системата ВАР, след което голът бе зачетен.

До края на първата част България се опита да наложи натиск, но атаките бяха беззъби и не застрашиха с нищо вратата на северноирландците.

След почивката играта на българите установиха натиск. В 53-ата минута влезлият като резерва Илиан Илиев потърси Неделев в наказателното поле, след рикошет топката стигна него и без да се бави той прониза Бейли Пийкок-Фаръл.

Десетина минути по-късно отново Неделев направи обрата пълния обрат. Чочев спря топката на границата на наказателното поле и от там с отличен шут Неделев направи 2:1.

В класирането в групата начело са Италия и Швейцария с по 14 точки, България е на трето място с 8, следват Северна Ирландия – 5 и Литва – 3 точки.