Трите състезателки на БК „Русе“- сигурни медалистки на Европейското

0
Трите състезателки на БК „Русе“

И трите състезателки на БК „Русе“ – Севда Асенова, Стойка Петрова и Габриела Димитрова със сигурност ще се окичат с медал от Европейското първенство по бокс за жени, което се провежда в „Асикс Арена“в София.

И трите се класираха за полуфиналите, което им гарантира най-малко бронзов медал.

Севда Асенова поведе победната серия за нашите, като при най-леките (до 48 кг) надигра категорично с 14 години по-младата си съперничка Лаура Фуертес Фернандес от Испания. С бързина, агресивност, но и с много разум, българката показа коя е действащата европейска шампионка в категорията. Асенова отново ще играе финал преди финала с голямата си противничка Стелуца Дуца от Румъния, която победи с 4:0 туркинята Айше Кагърър в много зрелищен мач. Именно българката детронира румънката още в първия кръг на предишното европейско, след като бе загубила от нея два еврофинала (Дания 2007 и Букурещ 2014).

Стойка Петрова също си осигури най-малко бронзов медал. Най-опитната в българския отбор се класира за полуфиналите в категория до 54 кг след лесна победа над англичанката Ебони Алис Лили Джонс. Стойка превъзхождаше категорично своята съперничка и след като наложи темпото и поведе убедително след първите два рунда, накрая само трябваше да задържи на дистанция британката, за да спечели с пълното единодушие на съдиите. В спор за място на финала нейна съперничка ще бъде рускинята Виктория Кулешова, която спечели по точки срещу Ивана Крупения от Украйна. Рускинята е стара познайничка на българките боксьорки, след като на тазгодишната „Странджа“ загуби именно от Стойка на ¼-финалите.

Габриела Димитрова (51 кг) нямаше особени затруднения срещу гъркинята Айкатерини Куцогеоргопулу и спечели категорично с 5:0 съдийски гласа. В спора за място на финала Димитрова ще се изправи срещу високата рускиня Светлана Солуянова, която спечели също с 5:0 срещу Вероника Ким Лосвик от Норвегия.

Днес е почивен ден от програмата на първенството, полуфиналите са в понеделник, а финалите – във вторник.