ЦСКА аут от Лига Европа след нова загуба от Копенхаген

0
нова загуба от

ЦСКА-София отпадна в третия квалификационен кръг на Лига Европа. „Червените“ загубиха реванша срещу ФК Копенхаген с 1:2 като гости и с общ резултат 2:4 приключват участието си в надпреварата.

Домакините поведоха в 23-ата минута с гол на Н’Дойе, който обаче бе в явна засада при получаването на топката. Арбитърът Халил Мелер от Турция обаче остана „пас“.

ЦСКА-София изравни в 58-ата минута чрез Евандро, който получи топката на границата на наказателното поле и се разписа за 1:1. Радостта на „армейците“ не продължи дълго и в 65-ата минута Н’Дойе, с втория си гол в мача, оформи крайния резултат.

Така, след като отстъпиха с 1:2 и в София, „армейците“ отпадат с общ резултат 2:4.

Първата по-сериозна ситуация пред вратата на домакините бе в 12-ата минута, когато Джеси финтира бранител в наказателното поле и върна към Тиаго, но шутът на портегалеца рикошира в крак на защитник и излезе в корнер.

След това положение Копенхаген взе инициативата и в 23-ата минута откри резултата. Томсен преодоля безпрепятствено 30-40 метра през центъра на терена и изведе Н`Дойе сам срещу вратаря, а таранът без проблем вкара. Попадението обаче трябваше да бъде отменено, тъй като голмайсторът на домакините бе в положение на засада.

До края на полувремето ЦСКА-София изравни играта и на свой ред достигна до два корнера. При единия от тях Бодуров стреля с глава, но след рикошет в тялото на бранител топката излезе в нов ъглов удар.

В началото на втората част Н`Дойе вкара за втори път, но този път попадението бе отменено поради спорна засада. В 58-ата минута Мауридес изведе Евандро сам срещу вратаря и нападателят на „армейците“ изравни. Само шест минути по-късно обаче датчаните отново поведоха, пак с гол на Н`Дойе, който се разписа след центриране от корнер и удар с глава.