ЦСКА продължава в Лига Европа след драма с дузпи

0
ЦСКА продължава

ЦСКА продължава в следващия етап на турнира Лига Европа след драматична победа с дузпи над латвийския ФК „Рига“.

„Червените“ играха слабо при гостуването си на латвийския тим. В редовното време „Рига“ спечели с 1:0 с гол на Черномордис, който вкара малко преди почивката след неубедителна намеса на вратаря Черниаускас.

В 58-ата минута Тиаго прати топката в мрежата на „Рига“ с хубав удар от разстояние, но реферът отмени попадението заради фаул в нападение.

В 88-ата минута Кирил Десподов изпревари вратаря в наказателното поле и бе повален от стража на „Рига“, за което реферът отсъди дузпа. Десподов застана зад топката, но ударът му бе спасен. Така резултатът остана непроменен и сблъсъкът влезе в продължения. В тях двата тима не успяха да отбележат гол и се стигна до изпълнение на дузпи.

ЦСКА вкара и при петте си удара, докато „Рига“ реализира само три. Лемаич пропусна за „Рига“ още при първия удар и това се оказа решаващо за победата. „Червените“ реализираха и петте си изпълнения и продължават в следващия кръг, където ще срещнат австрийския „Адмира Вакер“

ЦСКА игра с 10 души от 74-тата минута, когато Тиаго Родригес получи втори жълт картон. В 109-ата минута „Рига“ също остана с 10 човека на терена след червен картон на Стефан Панич.