Уелс прекърши „червените дяволи“, стигна до полуфинал

0
„червените дяволи“

Уелс бе по-острият, по-интересният и по-търсещият отбор през по-голяма част от двубоя, и напълно заслужи успеха си. В дебютното си участие на голям форум „драконите“ си гарантираха място сред най-добрите четири отбора след страхотна победа с 3:1 над сочения за фаворит тим на Белгия. Въпреки че изоставаха в резултата в 13-ата след гол на Раджа Наинголан, “драконите” осъществиха пълен обрат след попадения на Ашли Уилямс в 30-ата, Хал Робсън-Кану в 50-ата и резервата Сам Воукс в 86-ата минути на двубоя, и така се поздравиха напълно заслужено с успеха.

По този начин съставът на Крис Коулман записа историческо постижение. Уелс вече е страната с най-малко население (в Уелс живеят около 3 млн. души), достигала до голямата четворка на еврофинали. Преди това своебразният рекорд се държеше от Дания. Скандинавците триумфираха с титлата на Евро 92, а 8 години по-рано играха полуфинал.

Любопитен е и друг факт. „Драконите“ са първият британски тим на полуфинал на голям форум от 20 години. За последно до този етап стигна Англия на Евро 96.

На полуфиналите Уелс ще се изправи срещу състава на Португалия, който елиминира Полша след изпълнение на дузпи.