Унгария и Ейре се класираха за Евро 2016

0

Ейре победи Босна и Херцеговина с 2:0 и с общ резултат от двата мача 3:1 си осигури място на Евро 2016. И двата гола отбеляза 32-годишният Джонатан Уолтърс. Първия играчът на Сток Сити вкара от дузпа в 24-ата минута, отсъдена за игра с ръка в пеналтерията на Елвир Зуканович. В 70-ата минута Уолтърс оформи крайното 2:0 след центриране от пряк свободен удар. В заключителните минути на мача босненците имаха възможност за поне почетен гол, но резервата Ведад Ибишевич уцели напречната греда.

football-hungary02Унгария записа втора победа – този път с 2:1 срещу Норвегия и след 43-годишнна „суша“ ще играе отново на Европейско първенство по футбол. Още в 14-ата минута домакините излязоха напред в резултата след страхотно попадение на Тамаш Прискин, който с мощен шут направи 1:0. През втората част паднаха още две попадения, чиито автор бе полузащитникът на Норвегия Маркус Хенриксен. Първо в 82-ата минута футболистът на холандския АЗ Алкмаар си отбеляза нелеп автогол, засичайки топка след центриране от корнер. Отново Хенриксен попадна в центъра на събитията, след като четири минути по-късно намали резултата за крайното 2:1.

Днес са реваншите от другите два евробаража: Словения – Украйна (в първия мач 0:2) и Дания – Швеция (1:2).