Уругвай победи Русия за първото място в група „А“, 45-годишен вратар спаси дузпа

0
първото място в група „А“

Отборът на Уругвай победи домакина Русия с 3:0 в битка за първото място в група „А“ на Световното първенство по футбол.

Още в 10-ата минута голмайсторът на южноамериканците Луис Суарес откри резултата след хитро изпълнение на свободен удар. Нападателят на Барселона стреля по земя във вратарския ъгъл, което изненада Игор Акинфеев и той не успя да реагира навреме. В 23-та минута далечен изстрел на Диего Лашалт се отби в крака на Денис Черишев и попадна във вратата на Акинфеев за 2:0. Десет минути преди почивката ситуацията на Русия стана още по-тежка, след като Игор Смолников получи втори жълт картон, само девет минути след като бе декориран за първи път. След почивката уругвайците спокойно контролираха събитията на терена, а в 90-та минута Единсон Кавани вкара трети гол и оформи крайното 3:0.

В другия мач от група А Саудитска Арабия победи Египет с 2:1 в мач на честта, който ще бъде запомнен с това, че 45-годишният вратар на „фараоните“ Есам Ел Хадари подобри рекорда за най-възрастен участник на финали на Световно първенство.