Успех на Цвети, издънка на Гришо на Ролан Гарос

0

Първата ни ракета изненадващо се наложи с лекота над 18-ата в света италианка с 6-3, 6-2 за 90 минути. Пловдивчанката реализира пет пробива в мача срещу два за италианката. Двете допуснаха по 18 непредизвикани грешки, а уинърите бяха 28 срещу 15 в полза на българката. Резултатът в преките двубои вече е равен – 2-2, а това бе първи мач между Ерани и Пиронкова на клей, другите се играха на твърди кортове. Цвети, която миналата година стигна до трети кръг на Ролан Гарос, ще играе с победителката от мача между полякинята Магда Линете и шведката Йохана Ларсон във втори кръг.

Григор Димитров пък отново си тръгна рано-рано от Париж. Първата ни ракета не успя да вземе реванш от Виктор Троицки за загубата си от него във финала на турнира в Сидни, загуби 2:3 (6-2, 3-6, 7-5, 5-7, 3-6) от поставения под №22 в сърбин и за трети пореден сезон не успя да се класира за втори кръг

В първия сет Григор доминираше и без проблеми взе частта, но във втория сърбинът пое инициативата и възстанови равенството в сетовете. В третата част играта бе изпълнена с обрати, но Димитров нанесе своя удар в края, като проби Троицки в 11-ия гейм, поведе с 6-5 и после не сбърка на свой сервис. Четвъртият сет започна отлично за Гришо – с ранен пробив и затвърждаването му поведе с 2-0, но Троицки успя да върне пробива в осмия гейм и изравни резултата – 4-4. После при резултат 6-5 за сърбина той отново успя да пробие Григор и взе частта, за да се стигне до решителен пети сет. Набралият увереност Троицки поведе с 2-0 с ранен пробив и го затвърди, за да дръпне с 3-0. При 5-3 за него сърбинът имаше два мачбола и успя да оползотвори втория от тях, за да сложи край на спора след повече от три часа и половина игра.