В голов трилър „Дунав“ победи „Локо“ (Пд) с 4:3

0
в голов трилър „Дунав“

„Дунав“ си „върна“ на пловдивските „железничари“ за загубата с 2:3 при откриването на реновирания Градски стадион, налагайки се като гост над пловдивчани с 4:3 в голов трилър.

Успехът върна дунавци на 4-ата позиция в таблицата за класиране, като вероятността момчетата на Веселин Великов да завършат на това място шампионата е много голяма, тъй като балансът им в преките двубои с пловдивчани е равен, но общите показатели на русенския тим в първенството са по-добри от тези на „железничарите“.

Мачът започна много мъжки. Димо Бакалов от „Локо“ и Марио Петков от „Дунав“ се сблъскаха неволно още в началото. Петков продължи играта с бинтована глада, но Бакалов трябваше да бъде сменен рано-рано.

Юлиян Ненов откри за Дунав в 24-ата минута. Играта се развиваше под диктовката на русенския тим, а в 32-ата Виданов беше на място, от което съумя да изчисти кълбото преди то да влезе в мрежата след удар на Будинов. Минута преди края на първото полувреме обаче безпогрешната до този момент дунавска защита се пропука и позволи на влезлия на мястото на Бакалов Дино Мартинович да изравни резултата.

„Дунав“  продължи да търси победата и след почивката. В 52-ата минта Самир Аясс наказа вратаря на „железничарите“ Пиргов и прати топката в мрежата му за 2:1. Само 4 минути по-късно обаче арбитърът Станислав Тодоров отсъди дузпа срещу „Дунав“ за нарушение на Будинов. Мартин Камбуров бе точен от бялата точка и възстанови равенството – 2:2.

След нови 4 минути пък Будинов застана зад бялата точка за да изпълни наказателен удар, отсъден за нарушение на Пиргов срещу нападател на „Дунав“. Той хладнокръвно изпълни удара за 3:2, записвайки десетото си попадение от началото на шампоната.

Десет минути преди края на редовното време домакините от Локомотив“ останаха с човек по-малко на терена, след като Иван Горанов спъна Карагарен малко преди наказателното поле и беше изгонен от съдията. В 84-ата минута влезлият като резерва Бранимир Костадинов от границата на наказателното поле се разписа за 4:2 и сложи край на интригата в мача. В даденото от съдията 4-минутно продължение  Дино Мартинович се разписа за втори път и оформи крайното 3:4