В голов трилър „Етър“ разби „Дунав“ с 2:4, феновете искат оставка

0
„Етър“ разби „Дунав“

На Градския стадион в Русе „Етър“ разби „Дунав“ с 2:4 в среща от 8-и кръг от първенството на Първа лига. Недоволните от изхода на двубоя фенове пък за пореден път издигнаха призив за оставка на наставника Малин Орачев.
Двубоят започна с натиск на „Дунав“, но още в 10-ата минута „болярите“ показаха че не са дошли с „добри намерения“. Между 10-та и 20-та минута гостите взеха страхотен аванс от три чисти гола и пратиха „Дунав“ в нокаут.

Началото на головата серия за „виолетовите“ постави Даниел Младенов в 10-ата минута. Атанасов с перфектен дълъг пас намери Флорент Боджадж зад защитата, той пусна към непокрития около точката Младенов и той просто нямаше как да сбърка – 1:0.

Четири минути по-късно гостите вече водеха с 2:0. Тогава пак със страхотен пас, този път на Георги Сърмов, зад защитата беше изведен Велко Батрович. Сърбинът с перфектен прехвърлящ пас преодоля излезлия да го пресрещне вратар Филип Димитров и удвои.

След още 6 минути командата на Малин Орачев изпадна в състояние „нокдаун“. Мартин Ковачев направи детинска грешка в защита и подари топката на Флорент Боджадж. Косоварят опита да намери Никола Колев, който обаче закъсня, защитата на „Дунав“ не успя да изчисти и позволи на Румен Руменов на почти празна врата да мушне топката в мрежата за 3:0.

След като видяха, че нямат какво повече да губят, играчите на „Дунав“ тръгнаха по-смело напред и стигнаха до своите шансове. На два пъти Светослав Ковачев самостоятелно навърза защитата на съперника и стреля и двата пъти от границата на наказателното поле, но и двата пъти вратарят изби точно до дясната си греда. Усилията им все пак дадоха резултат. В последните секунди от продължението на първата част Красимир Станоев стреля перфектно от пряк свободен удар от около 30 метра и прати топката в мрежата за 1:3.

Втората част започна във вихрено темпо и  само 4 минути след подновяването Георги Динков върна надеждите, намалявайки на 2:3, след чудесно центриране на Ковачев от ъглов удар.
Развоят на двубоя притесни „болярите“ и те започнаха по-често да грешат. Дунавци бяха много близо до изравняването в 59-та минута. Тогава Красимир Станоев центрира от наказателното поле и намери Мухамаду Ндиайе във вратарското каре, но след удара му с глава топката срещна напречната греда.

Дунавци се хвърлиха в атака на Ковачев, Коконов и Ндиайе правеха пропуск след пропуск. И вместо да стигнат до изравняването, бяха наказани при една от контрите на великотърновци. В 71-та минута Почански със страхотен пас изведе Румен Руменов зад защитата, той чукна топката точно пред връхлитащия към него вратар Филип Димитров и беше повален от него. Арбитърът незабавно посочи бялата точка и от нея Георги Сърмов щеше да скъса мрежата за крайното 2:4.
След тази развръзка „Дунав“остава с 6 точки в долната част на таблицата.