В равностоен мач „Дунав“ претърпя разгромна загуба

0
В равностоен мач

В равностоен мач на Градския стадион в Русе „Дунав“ претърпя разгромна загуба с 0:4 в двубоя с „Левски“.

Головете за успеха на „сините“, които в този мач бяха с жълти екипи, вкараха Васил Панайотов в 34-а и 39-а минута, Мапуку в 48-ата и Сергиу-Флорин Буш в 79-ата минута на двубоя.

Двата отбора започнаха активно, като най-добрата ранна възможност се откри пред Давид Яблонски, който стреля с глава след корнер, но не намери вратата.

В 21-ата минута Будинов създаде напрежение пред Божидар Митрев, намери добре Божидар Васев, но след удара му топката се оплете във външната страна на мрежата. Малко по-късно Бранимир Костадинов не успя да нанесе добър удар и Митрев спаси.

В 33-ата минута Мапуку започна хубавата атака за „Левски“, комбинира с Прохазка, който от своя страна насочи топката към Вутов, но Антонов отрази. Панайотов бе най-бърз, достигна до отбитата топка и я прати в мрежата за 0:1. Шест минути по-късно отново той се прояви, завършвайки с втори гол атаката на своите.

Веднага след почивката, не без помощта на Антонов, който не се намеси добре при корнер, Мапуку се разписа с глава за 0:3.

Четвъртият гол падна в 78-ата минута. Мапуку отправи удар, след разбъркване топката попадна в Серджиу Буш и румънецът оформи крайното 0:4, с което „сините“ дублираха най-резултатната си победа от началото на сезона – тази срещу Славия от 26 август.