В. Великов: Спечелихме 3-те точки заслужено, статистиката е красноречива

0
Спечелихме 3-те точки заслужено

„Най-важно в тази среща бяха трите точки и смятам, че ние ги спечелихме заслужено“.

Това каза по повод треньорът на „Дунав“ Веселин Великов по повод коментара на наставника на „Локомотив“ Горна Оряховица Иван Колев, че футболистите на „Дунав“ играли едва ли не антифутбол.

„Не знам г-н Колев на кой мач е бил. Неговите футболисти играха нещо средно между борба и кеч. Статистиката също е красноречива по отношение на развоя на срещата. Ние имаме 10 точни удара, а те само 2“, аргументира се Великов.

„Нека г-н Колев следи на първо място своя собствен отбор, а не да се занимава с нашия. Ние от 2 мача с „Локомотив“ Горна Оряховица имаме 2 победи – с 2:0 в Пловдив и с 1:0 в Разград, и сме в първата шестица. За сметка на това отборът на „Локомотив“ Горна Оряховица ще трябва още да се бори още за оцеляването си в елита, а трима от футболистите му получават възнаграждения колкото целия отбор на „Дунав“, допълни наставникът на „Дунав“.

„Дунав“ победи „железничарите“ с 1:0 на „Лудогорец Арена“ в Разград в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Попадението реализира Бранимир Костадинов в 72-ата минута с глава, след пас на капитана Диян Димов.

Така след 9 спасени удара Банков се наложи да вади топката от мрежата си 18 минути преди края на редовните 90. От другата страна Мартин Луков трябваше да се намесва само на 2 пъти и то през първата част, тъй като след почивката гостите от Горна Оряховица така и не отправиха точен удар към неговата врата.