Вавринка триумфира на Ролан Гарос

0

Сръбският тенисист бе в невероятна серия от 28 поредни победи и изглеждаше непобедим, но изключително вдъхновения и мощен Вавринка напълно заслужи успеха си днес и стигна до втора титла от Големия шлем.
Двубоят започна равностойно, но в средата на първия сет Джокович вдигна оборотите и постигна пробив, след което взимаше своите подавания, за да поведе в резултата. Вавринка заигра по-силно във втората част и след няколко неуспешни опита, в крайна сметка успя да вземе подаването на своя съперник, а след това да изравни резултата.
wawrinka_roland_garros01Това сякаш даде криле на швейцареца, който заигра феноменално в третия сет и го взе с 6-3 за 42 минути. Джокера отговори като голям шампион и взе първите три гейма на 4-та част, но след това Вавринка отново започна да играе с невероятна мощ и изравни до 3-3. Швейцарецът продължи да ниже уинър след уинър и успя да пробие за 5-4, след което на своето подаване реализира своя втори мачбол и затвори мача след малко над 3 часа игра.
По този начин Вавринка спечели втора титла от Големия шлем, след Аустрелиън Оупън 2014, а от понеделник ще се изкачи до 4-то място в световната ранглиста.