Волейболният „Дунав“ загуби 0:3 при гостуването си на „Добруджа“

0
Волейболистите на „Дунав“ надиграха

Волейболният „Дунав“ загуби 0:3 (22:25, 17:25, 17:25) при гостуването си в Добрич на местния „Добруджа“

Първият гейм на срещата започна с леко предимство за „Дунав“, след което добричлии поеха инициативата и контролираха положението до края. Въпреки, че русенци се доближаваха на няколко пъти в резултата, домакините от „Добруджа“ не допуснаха изравняване и поведоха след 25:22.

Сходна ситуация имаше и в началото на втората част, но постепенно „Добруджа“ се откъсна и увеличи аванса си до убедителното 25:17. В третия гейм волейболистите на Пламен Христов започнаха ударно с 4 точки преднина и продължиха спокойно до края – 25:17 и затвориха мача 3:0 в тяхна полза.

След този мач тимът на „Дунав“ заема 9-то място във временното класиране с 4 победи, 11 загуби и 12 точки, но и с мач по-малко. В междинния 17-и кръг русенци ще гостуват на последния в класирането „Миньор“ (Перник). Мачът е в сряда, 13 февруари от 18,30 часа.