Звездно шоу за талантливите деца на България

0
Звездно шоу

Звездно шоу направиха на стадион „Васил Левски“ звездните отбори на Димитър Бербатов и Луиш Фиго.

Двата състава завършиха 3:3 в страхотно зрелище пред 40 000 зрители. Приходите от двубоя ще отидат за подпомагане на талантливи български деца.

Благотворителният двубой предложи страхотни емоции на всички по трибуните, които имаха възможност да се докоснат до магията на няколко поколения футболни легенди. Сред титулярите в състава на United Stars, воден от мениджъра Мартин Йол, личаха имената на легендите на Манчестър Юнайтед Райън Гигс, Пол Скоулс, Гари и Фил Невин, Неманя Видич, Патрис Евра, както и тези на българския национален отбор – Христо Стоичков, Красимир Балъков и разбира се самият Димитър Бербатов. В противниковия лагер, Аврам Грант пък бе заложил на Йенс Леман, Иван Кордоба, Мичел Салгадо, Карлос Марчена, Робер Пирес, Предраг Миятович, Яри Литманен, Кристиан Карамбьо, Луис Фига и Давид Трезеге.

Резултата откри Давид Трезеге с феноменален гол още в 4-ата минута. Фиго центрира отдясно към французина, който със страхотен шут с левия крак от воле не остави шанс на Дейвид Джеймс.

Само 4 минути по-късно отборът на Бербатов върна попадението, като с основна заслуга бе именно Берба. Гигс центрира към нашия футболист, който стреля с глава, а в опита си да изчисти топката Карлос Марчена я прати във вратата на Йенс Леман – 1:1.

В 11-ата Давид Трезеге вкара нов гол за 1:2. Минута преди края на полувремето Бербатов получи извеждащ пас отдясно, подаде към бившия си съотборник в „Тотнъм“ Роби Кийн, за когото не бе проблем да вкара на празна врата за 2:2.

Девет минути след началото на втората част отборът на Фиго поведе за трети път. Симао Саброса получи великолепен пас зад гърба на противниковата отбрана и останал очи в очи с Дейвид Джеймс без проблем реализира.

В 69-ата минута се стигна до ново равенство, когато Роби Кийн вкара на празна врата след великолепно подаване на Мартин Петров.

По време на почивката между двете полувремена инициаторът на грандиозното събитие Димитър Бербатов награди най-успелите деца от своята фондация.