48 русенски медала на Държавния личен шампионат по вдигане на тежести

0

48 медала завоюваха по време на завършилия преди дни Държавен личен шампионат по вдигане на тежести в Хасково русенските щангисти.

Възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови  и Калоян Мицев спечелиха 21 златни, 13 сребърни и 14 бронзови медала.  Русенските щангист, които са представители на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе, Ученическа спортна школа и Спортното училище „Майор Атанас Узунов“ завоюваха медали във всички възрастови групи – момичета, момчета, кадети и кадетки до 15 и 17 години и юноши. В последният състезателен ден Ангел Русев, който е част и от националния отбор по вдигане на тежести победи безапелационно в своята категория до 61 килограма и завоюва три златни медала.