„Монтана“ попиля „Дунав“, прати го в Б-група

0

„Дунав“ инкасира разгромна загуба с 1:4 от „Монтана“ в решителния плейоф за запазване на мястото си в Първа лига. Така, след 4 четири сезона в групата на майсторите, през които стигнаха и до участие в Лига Европа,  през новото първенство русенските футболисти ще ритат във втора дивизия.

Тимът от старопланинския град си подсигури успеха още през първото полувреме, в което вкара два безответни гола чрез Владимир Айтов и Тони Тасев. През второто полувреме вкараха още два гола – в 68-ата минута Николай Минков с плътен удар от далечна дистанция направи резултата „класически“, 15 минути по-късно Атанас Илиев с глава направи 4:0.

Гола „на честта“ за „Дунав вкара Фернандо Кавалканте в 86-ата минута, засичайки от воле центриране от корнер.