„Лудогорец“ надигра „Будучност“, продължава в Шампионска лига

0

Лудогорец продължава в Шампионска лига след победа с 3:1 като гост на черногорския шампион „Будучност“ в първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

„Орлите“ вкараха два гола до 25-ата минута чрез Ихинио Марин и Мавис Чибота и решиха, че мачът е свършил, което им донесе доста ядове. След малко повече от половин час игра, Будучност намали изоставането си и потърси изравнителен гол, но до такъв не се стигна.

След почивката и двата тима имаха шансове, но никой не тях не представляваше сериозна опасност за вратарите.

Голът на успокоението за „орлите“ дойде в добавеното време на мача и бе дело на Каули Оливейра.

Така българският шампион продължава участието си в Шампионската Лига. Следващото препятствие обаче изглежда далеч по-сериозно – датският „Мидтиланд“. Двубоят е следващата седмица на „Хювефарма Арена“.

Разградчани не пазят добри спомени от сблъсъци с отбори от скандинавската страна. Пред три сезона те срещнаха „Копенхаген“ на 1/16 финалите в Лига Европа и след загуба и равенство, отпаднаха от турнира.