„Лудогорец“ разгроми „Астана“, ще спори с „Аякс“ за групите на Лига Европа (видео)

0

„Лудогорец“ си осигури среща с европейското величие „Аякс“ Амстердам, след като елиминира „Астана“ и ще играе в плейофния кръг на турнира Лига Европа. Разградчани сразиха казахстанския първенец с 5:1 на своя стадион и преодоляха пасива от 1:2 от първата среща.
При това положение дори и да бъдат отстранени от „Аякс“, те си гарантираха участие в груповата фаза на турнира Лига на Конференциите, където отиват загубилите от четвъртия елиминационен кръг на Лига Европа.
По два гола за успеха на орлите отбелязаха Бърнард Текпетей и Якоб Пьотровски, а петото попадение беше на сметката на капитана Кирил Десподов. Казахстанците, които не успяха да се отърсят от вихрушката в началото на второто полувреме, завършиха мача с 10 души заради червения картон на Душан Йованчич.