Завърналият се в елита „Дунав“ отстъпи на „Шампион 2006“

0

Завърналия се в елита дамски отбор на „Дунав“ започна със загуба участието си в държавното първенство.

Русенските момичета отстъпиха с 40:70 (21:9, 13:6, 16:12, 20:13) при гостуването си в столичната зала „Триадица“ на „Шампион 2006“.

Домакините имаха превъзходство през целия мач, бяха и значително по-точни в стрелбата, което им позволи още в първото полувреме да вземат значителен аванс.

Второто полувреме беше по-равностойно, но русенки не успяха да затруднят по-опитния си противник.

Елена Георгиева бе най-резултатна за домакините с 19 точки. Валентина Веселинова допринесе за успеха с 15 точки, 3 борби и 7 асистенции, а с 11 точки и 7 борби завърши Мина Василева.

Никол Николова отбеляза 12 точки, 4 борби и 2 асистенции за русенския състав.

В следващия кръг „Дунав“ ще приеме състава на „Берое“. Двубоят е насрочен за 14 октомври.