„Ботев“ удържа, продължава в Лига Европа (видео)

0

„Ботев“ (Пд) завърши 2:2 мача реванш със словенския „Марибор“ и благодарение на победата в Пловдив с 2:1 с общ резултат 4:3 се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Двубоят на стадион „Людски врът протече с две лица. Преди почивката определено словенците доминираха на терена. През втората част обаче „канарчетата“ се преобразиха и шокираха своите домакини, които не успяха да стигнат до победата.

Словенците започнаха много силно и изравниха общия резултат още в 13-та минута чрез Ян Репас.

В 47-ата минута влезлият като резерва Кристиан Нвачукву вкара за 1:1, а впоследствие направи завършващия пас към Антъни Уджа за 2:1 за „Ботев“. „Марибор“ стигна до изравнителен гол на Едгар Етиен Буре в 80-та минута, но силите им стигнаха само за това.

В следващия кръг „Ботев“ ще се изправи срещу гръцкия гранд „Панатинайкос“. Първият мач ще е в Атина на 25 юли от 21:00 ч. на Олимпийския стадион в Атина. Реваншът ще бъде на 1 август в Пловдив.