ШЛ: „Лудогорец“ си осигури добър аванс преди реванша в Минск (видео)

0

„Лудогорец“ си осигури добър аванс преди реванша, побеждавайки с 2:0 „Динамо“ (Минск) в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионска лига.

„Орлите“ имаха пълно превъзходство и решиха двубоя още през първото полувреме. В герои за разградския тим се превърнаха Бърнард Текпетей, който в 9-ата минута вкара първия гол при чудесна бърза атака ва „Лудогорец“ и Тодор Неделев, който в 44-ата минута реализира отсъдена за нарушение срещу него дузпа.

След почивката „Лудогорец“ продължи да контролира събитията на терена. Най-чистото положение беше в 47-та минута, когато Джонатан проби отляво, подаде към Текпетей, който продължи къмНеделев, но той от чиста позиция не можа да се разпише за втори път в двубоя.

Срещата-реванш ще се играе на 31 юли в Унгария. Победителят от двойката ще играе в следващата фаза срещу „Линкълн Ред Импс“ от Гибралтар или „Карабах“ от Азербайджан. Вчера азерите победиха с 2:0 като гост.