„Лудогорец“ продължава напред в Шампионска лига (видео)

0

„Лудогорец“ загуби с 0:1 реванша с Динамо (Минск) но с общ резултат 2:1 продължава в третия кръг на Шампионската лига.

Иван Бахар вкара единствения гол в мача в 37-ата минута след бърза атака от лявата страна на защитата на разградчани. Игор Школик проби и върна топката назад, тя стигна до границата на наказателното поле, откъдето Бахар я посрещна с плътен удар и я прати в мрежата на Бонман.

В 53-ата минута Текпетей имаше шанс да изравни за „орлите“. Той шутира много силно от свободен удар от сериозна дистанция, получи се коварен рикошет в играч на домакините, на след това вратарят Лапухов по някакъв начин успя да я отбие в лявата си греда.

Срещата се игра в Унгария, тъй като клубовете от Беларус посрещат съперниците си в европейските турнири на неутрален терен заради съпричастността на тази страна към руската агресия срещу Украйна.

В третия кръг съперник на „Лудогорец“ за място в груповата фаза на най-комерсиалния турнир на УЕФА ще бъде Карабах (Агдам, Азербайджан). При евентуална загуба ще продължат в групите на Лигата на конференциите, третия по сила турнир на УЕФА.